Gdzie kupować tonery? - Tuszmarkt (www.tuszmarkt.pl)

2018-01-30

Tuszmarkt jest sklepem internetowym oferującym tonery (wbrew nazwie). Jego wiodącymi cechami, które służą rozreklamowaniu platformy sprzedaży, są darmowa wysyłka i oryginalne tonery.

Wszystkie informacje, których potrzebuje kupujący - a zwłaszcza konsument - znajdują się na stronie głównej - znajdziemy tam Politykę prywatności, Bezpieczeństwo, informacje o firmie, Regulamin sprzedaży, informacje o dostawie, formach płatności, a nawet kosztach wysyłki (wysyłka miała być darmowa) i sposobach składania zamówień.

Asortyment sklepu

Co ciekawe, pomimo tego, że sklep internetowy podobno oferuje tylko oryginalne produkty, z oferty wynika, że oferuje także zamienniki. Oryginalne tonery pochodzą od takich producentów, jak Samsung, Brother, HP, Epson, Canon, Lexmark, Xerox, OKI, Kyocera, Minolta, Panasonic, Ricoh, Sharp, Panasonic i Oce. Zamienne wkłady przeznaczone do drukarek laserowych pochodzą od takich producentów, jak FullPrint.

Sprzedaż i wysyłka

Zamówienia można składać za pośrednictwem sklepu internetowego, telefonicznie, faksem lub e-mailem korzystając z formularza zamówienia umieszczonego na stronie internetowej sklepu. Ceny przesyłek są uzależnione od tego czy przesyłka ma zostać wysłana Pocztą Polską czy Kurierem Inpost. Szczegółowy cennik znajduje się na stronie sklepu. Darmowa przesyłka dotyczy wyłącznie zamówień o wartości powyżej 500 zł. Płatności można uiszczać w różnych formach - m.in. gotówką za pobraniem, przelewem na rachunek bankowy, płatnościami elektronicznymi przez przelewy24.pl. Firmy i instytucje mogą skorzystać z formy faktury z odroczonym terminem płatności (kredyt kupiecki).

Gwarancja i reklamacje

Sprzedawca informuje, że każdy produkt kupiony w sklepie internetowym Tuszmarkt jest objęty gwarancją. Więcej informacji na temat gwarancji można znaleźć w regulaminie sprzedaży. Sprzedawca nie informuje o tym, że sam jest gwarantem. Z regulaminu wynika, że gwarantem jest producent. Informacje o gwarancji są zamieszczone w opisie produktu, a karta gwarancyjna jest do niego załączana. Reklamacje mogą być składane e-mailem na adres podany w zakładce "Reklamacje". Odpowiedzialność sprzedawcy została uregulowana w Regulaminie sprzedaży i odzwierciedla obowiązujące przepisy Kodeksu cywilnego.