Primary Charge Roller podatny na zanieczyszczenia

2018-01-29

Problem zanieczyszczania się elektrody ładującej, czyli PCR (ang. Primary Charge Roller) jest na tyle częsty, że niektórzy producenci wprowadzili na rynek specjalne preparaty.

Mają one konsystencję kremową lub bardziej płynną. Skutecznie usuwają zanieczyszczenia powstające w czasie drukowania. Korzyścią płynącą ze stosowania preparatów oczyszczających PCR jest też poprawa właściwości ładujących elektrody.

Okresowa konserwacja elektrody ładującej jest niezbędna do utrzymania jakości otrzymywanych wydruków na wysokim poziomie. Preparaty do PCR można wykorzystać także do czyszczenia Developer Roller.

Elektroda ładująca ma ważne zadanie - ładuje elektrostatycznie powierzchnię światłoczułego bębna. Laser naświetla powierzchnię światłoczułą naładowaną elektrostatycznie. Na bębnie powstaje obraz strony, która jest drukowana (obraz elektrostatyczny).

Primary Charge Roller jest charakterystycznym elementem konstrukcji drukarki laserowej. W razie jego awarii można wymienić ją na nową część, bez konieczności zakupu nowego urządzenia.