Gdzie kupować tonery? - Drukuj 24 (www.drukuj24.pl)

2018-01-30

Sklep internetowy Drukuj 24 posiada nieco przestarzałą i mało intuicyjną stronę internetową. Oby asortyment tonerów prezentował się lepiej.

Archaicznego charakteru dodają logo komunikatora Gadu - Gadu o statusie niedostępny w zakładce "Kontakt". Na pierwszy rzut oka sklep online jest wysoko oceniany przez kupujących i serwisy opiniujące platformy e-commerce (m.in. Opineo).

Asortyment sklepu

Sklep internetowy Drukuj 24 posiada bardzo szeroki asortyment. Znajdziemy tam oryginalne tonery takich marek, jak HP, Canon, Samsung, Brother, Xerox, Lexmark, Konica Minolta, Kyocera, Mita, Epson, Oki, Panasonic, Ricoh, Sharp, IBM oraz Philips. Oferta tonerów proponowana przez sklep online Drukuj 24 obejmuje także mniej znane marki tonerów, w tym Toshiba, Oce, Lanier, Triumph Adler, Savin, Utax, Nashuatec, Agfa, Data Products, Genicom, Compuprint, Gestetner, Mannesmann Tally, Infotec, Printronix, Nec, Olivetti, Rex Rotary. Rzeczywisty asortyment dostępny w sklepie obejmuje głównie tonery HP, Lexmark, Samsung, Brother i Canon. W aktualnej ofercie nie ma zamienników.

Ciekawym rozwiązaniem jest wprowadzenie systemu premiowania za składanie zamówień w sklepie internetowym. Można wybrać dowolny produkt z listy "Prezentów" po uzbieraniu odpowiedniej ilości punktów. Punkty przyznawane za zamówienia to tak zwane Drekkero-złote (Dln).

Sprzedaż i wysyłka

Zamówienia można składać bezpośrednio w serwisie używając swojego konta użytkownika, albo e-mailowo, telefonicznie lub faksem. Płatności dokonuje się za pobraniem, przelewem, albo za pośrednictwem PayU. Można odebrać zamówione tonery w sklepie stacjonarnym. Dostawa towaru jest realizowana za pośrednictwem takich firm spedycyjnych, jak Poczta Polska SA, DHL Express sp. Z o.o, DPD Polska sp. Z o.o. Oraz UPS Polska. Kupujący może też wybrać opcję dostawy do paczkomatu InPost.

Gwarancja i reklamacje

Szczegółowa procedura reklamacji została opisana w regulaminie sprzedaży. Została ona uregulowana odmiennie w odniesieniu do konsumentów, odmiennie w odniesieniu do klientów - przedsiębiorców. Reklamację można zgłosić za pośrednictwem sklepu internetowego wpisując numer zamówienia i swój e-mail. To bardzo dogodne rozwiązanie, które jest dużym plusem dla Drukuj 24. O gwarancji nie ma ani słowa, co oznacza, że oryginalne tonery są objęte tylko gwarancją producenta, co jest i tak wystarczającym zabezpieczeniem.